Spoločnosť Dell rozširuje portfólio superpočítačov, ktoré majú osloviť širší trh zákazníkov. Nové systémy majú prispieť k lepšej podpore v oblasti vedy a výskumu v priemyselnej výrobe. Spolu s tým oznámila expanziu svojho superpočítačového laboratória HPC Innovation Lab. Výsledky nedávneho prieskumu, ukázali, že 95 % z 300 000 oslovených spoločností stále nemá prístup k výkonným superpočítačom. Dell v spolupráci s Intelom sa preto snaží firmy osloviť svojou novou ponukou.
„Superpočítače už viac nebudú dostupné len pre tie najpokročilejšie vedecké strediská. Máme veľa skúseností zo spolupráce s univerzitami a výskumnými inštitútmi, ktoré môžeme priamo využiť pri sprístupnení týchto systémov v priemyselnej výrobe,“ hovorí Jim Ganthier, Viceprezident a generálny manažér divízie inžinierskych riešení a cloudu v spoločnosti Dell.
Portfólio hypervýkonných počítačových systémov (HPC) je založené na riešeniach Dell Networking série H a využíva novú generáciu architektúry Intel Omni-Path. Tá pomáha optimalizovať rýchlosť prenosu dát v superpočítačových systémoch – od prepínačov a adaptérov, až po aplikácie a softvér. Hlavnou výhodou Intel Omni-Path je okrem optimalizácie prenosu až na úrovni optických vlákien aj zvýšenie stability a výkonu pri celkovom znížení energetickej spotreby.
Nové HPC portfólio Dellu obsahuje niekoľko konfigurácií superpočítačov podľa oblasti využitia: Dell HPC systémy pre výrobný priemysel sa zameriavajú na komplexné simulácie potrebné pri návrhoch, analýze a výrobe produktov. Dell HPC systémy pre genómové dátové analýzy sú navrhnuté pre použitie v genómovom výskume a bioinformatických laboratóriách, ktoré musia získavať spoľahlivé výsledky v klinickom čase a zabezpečiť ochranu citlivých informácií. Dell HPC systémy pre výskum slúžia na komplexné vedecké analýzy. Najnovšie riešenia v oblasti superpočítačov spoločnosti Dell budú dostupné v prvom štvrťroku 2016.
Zdroj:TS